Golf & Country Club Nová Amerika prošla devastací Bohemia Manor

Posted By: Petr Maq On: Čtvrtek, únor 21, 2019 Comment: 1 Hit: 58

Už tři týdny měl fungovat nový exkluzivní klub Bohemia Manor. Místo toho ale hřiště na Nové Americe, jak se jmenovalo ještě v únoru, zarůstá a resort chátrá. Golfisté, kteří přitom do konce února zaplatili své členské poplatky pro rok 2017, mají zatím smůlu. Hrát musí jinde a své peníze ještě neviděli. Nikdo totiž (nejen s nimi) nekomunikuje.

Bylo to velké haló. V posledních letech paběrkující golfový areál změnil koncem února z ničeho nic svou vlastnickou strukturu. A na papíře byly velké plány – klub s exkluzivními službami pro 300 vyvolených, kteří by platili 150 000 korun ročně. Jak to tak ale vypadá, skutek utekl.

Resort měl být do konce května zavřený kvůli přestavbě hřiště na "vyšší úroveň". Na internetu se ale v posledních týdnech objevilo několik snímků, které ukazují, že hřiště de facto mizí z povrchu zemského. Golfisté se tak na něj, pokud se nestane zázrak, nejspíše už nikdy nevrátí.

"Bylo to jako blesk z čistého nebe. I když Amerika se samozřejmě v posledních letech co se týče služeb zhoršovala a hráčů ubývalo," říká k nové vizi, která přišla začátkem března, člen klubu Vladimír Balcar.

Ten patří mezi ty, kteří ještě před "velkým třeskem" zaplatili své členské příspěvky na další sezonu. Jelikož ale od začátku tušil levou, okamžitě požadoval vrácení peněz zpět. Neúspěšně.

Ještě před koncem minulého roku zaplatil za své vlastní členství 12 500 korun a za syna, který je student, dalších pět tisíc. Dohromady to tak dělá zhruba 17 500 korun, které mu klub dluží. Kolik dalších golfistů je na tom podobně, nevíme, ale loni měl uvadající klub kolem čtyř set členů.

"Nejdřív jsem si myslel, že to je fór a někdo naboural jejich stránky. Dělám 32 let v reklamě a taková prezentace golfového klubu… Vždyť to byla práce na úrovní žáka prvního stupně. A to ještě špatného žáka,"popisuje Balcar svůj úžas nad prezentací nového luxusního klubu. Ta zahrnovala i změnu webu Nové Ameriky na Bohemia Manor, který už ale dnes vůbec nefunguje, facebookový profil je pak neaktivní.

A neaktivní v komunikaci je také nový šéf klubu Matouš Spilka, který nahradil Stephana F. Friedreicha.

Comments

Created On Čtvrtek, únor 21, 2019 Posted By Petr Machovec Comment Link
Bohemia Manor
Showing 1 - 1 of 1 item

Leave your comment